Dominika sa náhle stala ambasádorka módnych značiek: Jej príbeh vás ohromí

Hi everyone 🙂 Long time no see. This little article is about my work with brands and is in Slovak language because it´s been written in Slovakia 🙂 But if you translate it, I hope you will enjoy it.

Happy reading 🙂 xoxo

Dominika Korcokova

Nasledujúce riadky budú o mimoriadne šikovnej a krásnej slečne pochádzajúcej z malebnej dedinky Plášťovce v blízkosti kúpeľov Dudince. Dominika Korčoková, ktorá sa už od mala túžila venovať móde a záslužným činnostiam pre ľudí, si svoj detský sen napokon naozaj splnila – nežnej plavovláske sa zaujímavým spôsobom podarilo preraziť v zahraničí, kde našu krajinu reprezentuje v úžasnom svetle.

27-ročná Slovenka už nejaký čas žije vo Veľkej Británii, kde sa spolu s priateľom pokúšajú naplniť si veľké sny. Dominika sa totiž v minulosti rozhodla zasvätiť väčšinu času pomoci druhým ľuďom, za čo ju neskôr osud parádne odmenil. Z usmievavej blondínky sa tak vďaka dlhodobej snahe plniť si kariérne predstavy stala ambasádorka zahraničných módnych značiek.

dominika korcokova

Dnes sa Domča môže pochváliť spoluprácou so spoločnosťami ako TOMS, GANT alebo Isawitfirst, ktorých oblečenie prezentuje prostredníctvom svojho blogu či Instagramu. Cesta za úspechom však bola spočiatku tŕnistá – my sme pre vás túto inšpiratívnu slečnu vyspovedali a exkluzívne pripravili príbeh o Slovenke, ktorej tvár sa za hranicami stáva čoraz známejšou.

Dominika, môžeš nám prezradiť niečo o úplných začiatkoch svojho pobytu mimo Slovenska –  aké pohnútky ťa k tomu viedli a aké máš skúsenosti?

Nikdy som nebola typ, ktorý by dokázal obstáť na jednom mieste a čím ďalej, tým viac ma to ťahalo do zahraničia. Po strednej som začala študovať na Vysokej škole ekonomickej v Jindřichovom Hradci – ekonomiku a management.

Počas štúdia som, samozrejme, musela cestovať a na to som si potrebovala zarobiť. A tak som sa vybrala na farmu do Škótska, kde sa mojim cieľom stalo získať peniaze na cestu do Ameriky – táto krajina bola vždy mojim snom, tak som tam chcela nakuknúť. Po návrate z Ameriky mi ostával už len rok štúdia, ktoré som zavŕšila titulom “Bakalár”.

Po ukončení školy som opäť rozmýšľala kam ďalej, tak som sa znovu počas letných prázdnin vybrala pracovať na farmu, no po čase som odišla pomáhať chudobným do Jakarty v Indonézii. Potrebovala som vidieť aj niečo iné, ako sú len bohatí a stále nespokojní ľudia.

V Jakarte som teda pracovala na základnej škole ako pomocný učiteľ anglického jazyka. Hoci to bola neplatená práca, predsa mi do života dala asi to najdôležitejšie – pokoru a váženie si toho, čo mám. Počas pobytu v Indonézii som bežne spávala na zemi, nemala som teplú vodu na sprchovanie a o pitnej vode z kohútika sme tam mohli iba snívať. Ale to bolo presne to, čo som si užívala.

Po pobyte v Indonézii som poputovala naspäť do Británie, konkrétne do Londýna. Zásluhu v tom má môj priateľ, ktorý tam žil už rok predtým, ako sme sa spoznali, takže odvtedy spoločne žijeme v Londýne viac ako tri roky.

Ako sa ti podarilo dostať sa k práci ambasádorky pre zahraničné spoločnosti?

Počas pobytu v Londýne som dlho hľadala niečo, čomu by som sa popri pracovných povinnostiach mohla na plný úväzok venovať. Móda ma vždy veľmi bavila, keďže už ako dieťa som sa často hrávala na módnu návrhárku a šila šaty pre bábiky.

Mojim prvým zamestnaním v Londýne bola teda práca predavačky v predajni s obuvou. Počas tohto obdobia som dostala možnosť vyskúšať si pozíciu ambasádorky značky TOMS. Táto značka je zameraná na pomoc chudobným deťom vo svete – po zakúpení jedného páru topánok firma následne daruje iný pár topánok chudobnému dieťaťu, ktoré na to nemá. Na konci “ambasádorovania” sa tak na mňa usmialo šťastie a mohla som nahliadnuť do európskej kancelárie tejto značky v Amsterdame.

Ako sa ďalej vyvíjala tvoja cesta exkluzívnej prezentácie jedinečných módnych kúskov?

Keďže sociálne siete boli a ešte stále sú hitom internetu, rozhodla som sa vyskúšať prácu blogerky. Založila som si vlastný blog aj instagramový účet “Domkakorcok”, na ktorý pravidelne pridávam fotky s rôznymi outfitmi. Nikdy som si nemyslela, že by to mohlo zájsť až tak ďaleko, že ma náhle oslovia dve významné firmy – išlo o spoločnosti GANT a Isawitfirst.

Obidve firmy mi ponúkli možnosť niečo si vybrať z ich kolekcie oblečenia, ktorú mi neskôr zaslali, pričom mojou úlohou bolo sa v tom odeve len vyfotiť. Táto ponuka ma veľmi potešila a zároveň mi dodala silu v mojom úsilí ďalej pokračovať, pretože to nie je vždy jednoduché aj po dlhom dni v práci vyzerať stále sviežo, nahodiť úsmev a ísť sa fotiť v nových modeloch.

Priblíž nám, ako asi vyzerá taká spolupráca s módnymi firmami.

Úloha ambasádorky pre GANT vyžadovala tri funkcie – nafotiť dve rôzne fotky so svetrom, ktorý som si vybrala z ich kolekcie. Následne po zverejnení fotiek bolo potrebné napísať na blog článok s obsahom konkrétnych záberov z fotenia, pričom som opísala aj typy, ako skombinovať sveter s inými kúskami oblečenia.

S firmou Isawitfirst som spolupracovala trošku dlhšie a pracovná náplň bola založená na rovnakom systéme. Vybrala som si dva zaujímavé kúsky z kolekcie, ktoré mi následne prišli poštou a nafotila som v nich originálne pózy. Vďaka týmto aktivitám som spoznala rozličné kúty Londýna, keďže sme vyhľadávali oku lahodiace lokality na fotenie.

A na záver, prezraď nám, aké sú tvoje ciele a plány do budúcna, týkajúce sa tejto oblasti?

Mojim hlavným cieľom do budúcna je stať sa úplne nezávislou osobou a naďalej na sebe pracovať. Ak sa podarí, najradšej by som sa venovala len Instagramu a to na plný úväzok. Celkovo túžim byť na tom tak, aby som si kedykoľvek mohla povedať, že teraz chcem mesiac stráviť na úplne inom kontinente, pričom by to moju prácu nijak nenarušilo. Chcem proste robiť to, čo ma bude napĺňať.

korcok

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: